首页 / 固定电感器 / SDCHA1V5040-6R8-R
minImg
SDCHA1V5040-6R8-R
Eaton - Electronics Division
型号:
SDCHA1V5040-6R8-R
描述:
IND SMD POWER 6.8UH 2.5A
库存 : 1500
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.195" L x 0.195" W (4.95mm x 4.95mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 43mOhm
Series SDCHA1V50
Inductance 6.8 µH
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 29MHz