首页 / 固定电感器 / SDCL0402H11NHT01
minImg
SDCL0402H11NHT01
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
型号:
SDCL0402H11NHT01
封装:
01005
描述:
FIXED IND 11NH 140MA 2.4 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 8 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 01005
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.4Ohm Max
Series SDCL0402H-01
Inductance 11 nH
Type Multilayer
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 4GHz