首页 / 固定电感器 / SDCL0603Q1N3BT02B03
minImg
SDCL0603Q1N3BT02B03
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
型号:
SDCL0603Q1N3BT02B03
封装:
0201
描述:
FIXED IND 1.3NH 600MA 120MOHM SM
库存 : 13925
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 13 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Series SDCL0603Q-02-B
Inductance 1.3 nH
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 17GHz