首页 / 固定电感器 / SDCL1V3012-3R3M-R
minImg
SDCL1V3012-3R3M-R
Eaton - Electronics Division
型号:
SDCL1V3012-3R3M-R
描述:
IND 3.3 UH 1.05A SMT
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.05A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 111mOhm Max
Series SDCL1V30
Inductance 3.3 µH