SDE1006A-121K
Bourns Inc.
型号:
SDE1006A-121K
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 120UH 1.2A 400MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Series SDE1006A
Inductance 120 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6.6MHz