SDI36-12-UD2-P6R
CUI Inc.
型号:
SDI36-12-UD2-P6R
描述:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 3.90" L x 1.97" W x 1.30" H (99.0mm x 50.0mm x 33.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 3A
Series SDI36-UD (36W)
Power (Watts) 36 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Cord Length 59" (1.50m)
Region Utilized Europe
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 12V
Standard Number C22.2 No. 60950-1; 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC