SDR03EZPJ361
Rohm Semiconductor
型号:
SDR03EZPJ361
封装:
0603
描述:
HIGH ANTI-SURGE THICK FILM CHIP
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 360 Ohms
Series SDR
Power (Watts) 0.3W