SDR0403-271KL
Bourns Inc.
型号:
SDR0403-271KL
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 270UH 200MA 5 OHM SMD
库存 : 1985
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 300mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 45 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5Ohm Max
Series SDR0403
Inductance 270 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 3MHz