SDR0603-390KL
Bourns Inc.
型号:
SDR0603-390KL
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 39UH 560MA 460MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 660mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 22 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.154" (3.90mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 560 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 460mOhm Max
Series SDR0603
Inductance 39 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 13MHz