SDR1006-560K
Bourns Inc.
型号:
SDR1006-560K
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 56UH 1.15A 190MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 20 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.15 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.386" L x 0.386" W (9.80mm x 9.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 190mOhm Max
Series SDR1006
Inductance 56 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 7.5MHz