SDR1307-180ML
Bourns Inc.
型号:
SDR1307-180ML
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 18UH 4.2A 36 MOHM SMD
库存 : 2715
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 28 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 36mOhm Max
Series SDR1307
Inductance 18 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 16MHz