首页 / D-Sub 连接器组件 / SDS-107-PRW2-M25-SN13-11
minImg
SDS-107-PRW2-M25-SN13-11
Sullins Connector Solutions
型号:
SDS-107-PRW2-M25-SN13-11
描述:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.283" (7.20mm)
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Sullins Connector Solutions
Contact Material Brass
Features Board Lock, Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C