SMC Diode Solutions
型号:
SDURD1020
封装:
DPAK
批次:
-
描述:
DIODE GEN PURP 200V DPAK
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.57
$0.57
10
$0.49305
$4.9305
100
$0.341525
$34.1525
500
$0.28538
$142.69
1000
$0.242868
$242.868
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 35 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 60pF @ 5V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 15 µA @ 200 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.15 V @ 10 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | - |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | SDURD1020 |