首页 / 压敏电阻,MOV / SDV1005S140C030YPTF
minImg
SDV1005S140C030YPTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
型号:
SDV1005S140C030YPTF
描述:
VARISTOR 38V 1A 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 31 V
Capacitance @ Frequency 3 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 34.5 V
Varistor Voltage (Max) 38 V
Series SDV
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Energy 0.003J
Maximum AC Volts 10 V
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 14 V
Current - Surge 1 A