SE10DLJHM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SE10DLJHM3/I
封装:
TO-263AC (SMPD)
描述:
DIODE GEN PURP 600V 3.6A TO263AC
库存 : 3696
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 280 ns
Capacitance @ Vr, F 70pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AC (SMPD)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 600 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab) Variant
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 3.6A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C