Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SE12DLGHM3/I
封装:
SOT-89
批次:
-
描述:
DIODE GEN PURP 400V 3.7A SOT89
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.3015
$1.3015
10
$1.0621
$10.621
100
$0.82612
$82.612
500
$0.700245
$350.1225
1000
$0.570418
$570.418
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 300 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 96pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-89 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 400 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | TO-243AA |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 12 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 400 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 3.7A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |