SEAF-50-06.0-S-05-2-A-K-TR
Samtec Inc.
型号:
SEAF-50-06.0-S-05-2-A-K-TR
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HD ARRAY RCPT 250P SMD GOLD
用户指南
Number of Rows 5
Number of Positions 250
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.238" (6.05mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series SEARAY™ SEAF
Connector Type High Density Array, Female
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Features Board Guide, Pick and Place
Package Tape & Reel (TR)
Mated Stacking Heights 8mm, 9mm, 9.5mm, 12.5mm, 13mm, 15mm, 17mm, 19mm