SEAM-50-02.0-S-08-2-A-GP-K-TR
Samtec Inc.
型号:
SEAM-50-02.0-S-08-2-A-GP-K-TR
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HD ARRAY PLUG 400P SMD GOLD
用户指南
Number of Rows 8
Number of Positions 400
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.181" (4.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series SEARAY™ SEAM
Connector Type High Density Array, Male
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Features Board Guide, Mating Flange, Pick and Place
Package Tape & Reel (TR)
Mated Stacking Heights 7mm, 8mm, 8.5mm, 9.5mm, 10mm