SEK682M016ST
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
SEK682M016ST
描述:
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.417" (36.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.79 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm @ 120Hz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.148 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 6800 µF