Bourns Inc.
型号:
SF-2410F2500T-2
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
FUSE BRD MNT 25A 65VAC/65DC 2SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.9665
$1.9665
5
$1.8715
$9.3575
10
$1.77745
$17.7745
50
$1.4345
$71.725
100
$1.21619
$121.619
250
$1.184992
$296.248
500
$0.99788
$498.94
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Melting I²t | 246.55 |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.002 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | cUL, UL |
| Current Rating (Amps) | 25 A |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 50A |
| Size / Dimension | 0.240" L x 0.102" W x 0.102" H (6.10mm x 2.59mm x 2.59mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | SinglFuse™ SF-2410F-T |
| Voltage Rating - DC | 65 V |
| Package / Case | 2-SMD, Square End Block |
| Voltage Rating - AC | 65 V |
| Mfr | Bourns Inc. |
| Package | Tape & Reel (TR) |