Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
SF3008PTH
封装:
TO-247AD (TO-3P)
批次:
-
描述:
DIODE GEN PURP 600V 30A TO247AD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.8405
$2.8405
10
$2.38545
$23.8545
100
$1.92983
$192.983
500
$1.715434
$857.717
1000
$1.468842
$1468.842
2000
$1.383067
$2766.134
5000
$1.326912
$6634.56
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 35 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 175pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-247AD (TO-3P) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 600 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7 V @ 15 A |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 30A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | SF3008 |