首页 / 薄膜电容器 / SFA44T10J288B-00DU
minImg
SFA44T10J288B-00DU
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
SFA44T10J288B-00DU
描述:
CAP FILM 10UF 5% 440VAC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 3.000" (76.20mm)
Tolerance ±5%
Termination Quick Connect, Disconnect
Lead Spacing 0.810" (20.57mm)
Size / Dimension 2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip
Mounting Type Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Product Status Active
Ratings -
Series SF
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 440V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 10 µF