首页 / 通孔式电阻器 / SFR16S0001502JA500
minImg
SFR16S0001502JA500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
SFR16S0001502JA500
描述:
RES 15K OHM 1/2W 5% AXIAL
库存 : 1597
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 15 kOhms
Series SFR16S
Power (Watts) 0.5W, 1/2W