首页 / 通孔式电阻器 / SFR16S0004539FR500
minImg
SFR16S0004539FR500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
SFR16S0004539FR500
封装:
Axial
描述:
RES 45.3 OHM 1/2W 1% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 45.3 Ohms
Series SFR16S
Power (Watts) 0.5W, 1/2W