首页 / 通孔式电阻器 / SFR25H0002403JA500
minImg
SFR25H0002403JA500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
SFR25H0002403JA500
描述:
RES 240K OHM 1/2W 5% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 240 kOhms
Series SFR25H
Power (Watts) 0.5W, 1/2W