SFS37S45K375B-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
SFS37S45K375B-F
描述:
CAP FILM 45UF 10% 370VAC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 3.870" (98.30mm)
Tolerance ±10%
Termination Quick Connect, Disconnect
Lead Spacing 0.810" (20.57mm)
Size / Dimension 2.120" Dia (53.85mm), Lip
Mounting Type Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SF
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 370V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 45 µF