首页 / 振荡器 / SG-531P 10.2400MC
minImg
SG-531P 10.2400MC
EPSON
型号:
SG-531P 10.2400MC
品牌:
EPSON
描述:
XTAL OSC XO 10.2400MHZ CMOS TTL
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 12mA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 23mA
Size / Dimension 0.539" L x 0.260" W (13.70mm x 6.60mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SG-531
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 8-DIP, 4 Leads (Half Size)
Voltage - Supply 5V
Output CMOS, TTL
Base Resonator Crystal
Mfr EPSON
Frequency 10.24 MHz