首页 / 振荡器 / SG-636PTF-16.0000MC3
minImg
SG-636PTF-16.0000MC3
EPSON
型号:
SG-636PTF-16.0000MC3
品牌:
EPSON
描述:
XTAL OSC XO 16.0000MHZ CMOS TTL
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10mA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 17mA
Size / Dimension 0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SG-636
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SOJ, 5.08mm pitch
Voltage - Supply 5V
Output CMOS, TTL
Base Resonator Crystal
Mfr EPSON
Frequency 16 MHz