SG73G1JTTD37R4D
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
SG73G1JTTD37R4D
描述:
RES 37.4 OHM 0.5% 1/3W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
Resistance 37.4 Ohms
Series SG73G
Power (Watts) 0.333W, 1/3W