SG73P1ETTP53R6D
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
SG73P1ETTP53R6D
描述:
RES 53.6 OHM 0.5% 1/5W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 53.6 Ohms
Series SG73P
Power (Watts) 0.2W, 1/5W