SG73P1EWTTP122J
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
SG73P1EWTTP122J
描述:
RES 1.2K OHM 5% 1/4W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.2 kOhms
Series SG73P
Power (Watts) 0.25W, 1/4W