SG73P1JRTTD9532D
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
SG73P1JRTTD9532D
封装:
0603
描述:
RES 95.3K OHM 0.5% 1/3W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 95.3 kOhms
Series SG73P-RT
Power (Watts) 0.333W, 1/3W