SG73P2ATTD12R4D
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
SG73P2ATTD12R4D
封装:
0805
描述:
RES 12.4 OHM 0.5% 1/2W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 12.4 Ohms
Series SG73P
Power (Watts) 0.5W, 1/2W