SG73S1ERTTP3243D
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
SG73S1ERTTP3243D
描述:
RES 324K OHM 0.5% 1/8W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings -
Resistance 324 kOhms
Series SG73S-RT
Power (Watts) 0.125W, 1/8W