SG73S1JRTTD3652D
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
SG73S1JRTTD3652D
封装:
0603
描述:
RES 36.5K OHM 0.5% 1/5W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 36.5 kOhms
Series SG73S-RT
Power (Watts) 0.2W, 1/5W