SG73S2ARTTD1371F
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
SG73S2ARTTD1371F
封装:
0805
描述:
RES 1.37K OHM 1% 1/4W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 1.37 kOhms
Series SG73S-RT
Power (Watts) 0.25W, 1/4W