SH101M100ST
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
SH101M100ST
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 385 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.33Ohm @ 120Hz
Series SH
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 539 mA @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 100 µF