SH31N470J102CT
Walsin Technology Corporation
型号:
SH31N470J102CT
描述:
CAP CER 47PF 1KV C0G/NP0 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series SH
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 47 pF