Micro Commercial Co
型号:
SIC1060P-BP
封装:
TO-220AC
批次:
-
描述:
DIODE SIL CARB 650V 10A TO220AC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.541
$4.541
10
$3.81425
$38.1425
100
$3.08579
$308.579
500
$2.742935
$1371.4675
1000
$2.348647
$2348.647
2000
$2.211496
$4422.992
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 36pF @ 400V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AC |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 44 µA @ 650 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.6 V @ 10 A |
| Mfr | Micro Commercial Co |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | SIC1060 |