Infineon Technologies
型号:
SIGC19T60SEX1SA1
封装:
Die
批次:
-
描述:
IGBT 3 CHIP 600V
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 175°C (TJ) |
| Input Type | Standard |
| Test Condition | - |
| Switching Energy | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 40 A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 600 V |
| Td (on/off) @ 25°C | - |
| Supplier Device Package | Die |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 120 A |
| Series | TrenchStop™ |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 1.97V @ 15V, 40A |
| Package / Case | Die |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Package | Bulk |
| IGBT Type | Trench Field Stop |
| Base Product Number | SIGC19 |