SIHB22N60S-GE3
Vishay Siliconix
型号:
SIHB22N60S-GE3
封装:
D²PAK (TO-263)
描述:
MOSFET N-CH 600V 22A D2PAK
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2810 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 110 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 190mOhm @ 11A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Supplier Device Package D²PAK (TO-263)
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Power Dissipation (Max) 250W (Tc)
Series S
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 22A (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V