SIHG15N60E-GE3
Vishay Siliconix
型号:
SIHG15N60E-GE3
封装:
TO-247AC
描述:
MOSFET N-CH 600V 15A TO247AC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1350 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 78 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 280mOhm @ 8A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Supplier Device Package TO-247AC
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Power Dissipation (Max) 180W (Tc)
Series E
Package / Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 15A (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V