SIHG20N50C-E3
Vishay Siliconix
型号:
SIHG20N50C-E3
封装:
TO-247AC
描述:
MOSFET N-CH 500V 20A TO247AC
库存 : 5488
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2942 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 76 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 270mOhm @ 10A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Supplier Device Package TO-247AC
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V
Power Dissipation (Max) 250W (Tc)
Series -
Package / Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20A (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V