SIHP10N40D-GE3
Vishay Siliconix
型号:
SIHP10N40D-GE3
封装:
TO-220AB
描述:
MOSFET N-CH 400V 10A TO220AB
库存 : 384
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 526 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 30 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 600mOhm @ 5A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Supplier Device Package TO-220AB
Drain to Source Voltage (Vdss) 400 V
Power Dissipation (Max) 147W (Tc)
Series -
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10A (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V