Sanken Electric USA Inc.
型号:
SIM6812M
封装:
40-DIP LF2971
批次:
-
描述:
IC BRIDGE DRIVER PAR 40DIP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$11.552
$11.552
10
$10.621
$106.21
100
$8.970185
$897.0185
500
$7.979582
$3989.791
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -20°C ~ 100°C (TA) |
| Applications | Home Appliance |
| Current - Output | 2.5A |
| Output Configuration | Half Bridge (3) |
| Voltage - Load | 500V (Max) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Motor Type - Stepper | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 40-DIP LF2971 |
| Series | - |
| Function | Driver |
| Package / Case | 40-DIP (0.657", 16.70mm), 29 Leads |
| Technology | Power MOSFET |
| Voltage - Supply | 13.5V ~ 16.5V |
| Step Resolution | - |
| Mfr | Sanken Electric USA Inc. |
| Package | Tube |
| Interface | Logic |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Base Product Number | SIM6812 |