首页 / 线性稳压器 / SIP21107DT-12-E3
minImg
SIP21107DT-12-E3
Vishay Siliconix
型号:
SIP21107DT-12-E3
封装:
TSOT-23-5
描述:
IC REG LIN 1.2V 150MA TSOT23-5
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 85 µA
Output Type Fixed
PSRR 72dB ~ 38dB (1kHz ~ 100kHz)
Voltage - Input (Max) 6V
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TSOT-23-5
Series -
Control Features Enable, Power Good
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr Vishay Siliconix
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V