首页 / 线性稳压器 / SIP21107DVP-28-E3
minImg
SIP21107DVP-28-E3
Vishay Siliconix
型号:
SIP21107DVP-28-E3
封装:
PowerPAK® TSC75-6
描述:
IC REG LIN 2.8V 150MA TSC75-6
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 85 µA
Output Type Fixed
PSRR 72dB ~ 38dB (1kHz ~ 100kHz)
Voltage - Input (Max) 6V
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PowerPAK® TSC75-6
Series -
Control Features Enable, Power Good
Package / Case PowerPAK® TSC-75-6
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr Vishay Siliconix
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage Dropout (Max) 0.22V @ 150mA