CUI Devices
型号:
SJ-43516-SMT-TR-GR
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN JACK 4COND 3.5MM SMD R/A
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.2255
$1.2255
10
$1.03645
$10.3645
25
$0.99446
$24.8615
50
$0.97318
$48.659
100
$0.930905
$93.0905
250
$0.84626
$211.565
500
$0.761653
$380.8265
请发送询价,我们将立即回复。

| Cable Opening | - |
| Contact Material - Plating | Silver |
| Housing Material | Polyamide (PA6T), Nylon 6T |
| Body Color | Green |
| Panel Hole Size | - |
| Current Rating (Amps) | 1 A |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Gender | Female |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Two Switches |
| Signal Lines | Stereo (4 Conductor, TRRS) |
| Includes | - |
| Industry Recognized Mating Diameter | 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone |
| Connector Type | Phone Jack |
| Mfr | CUI Devices |
| Contact Material | Brass; Copper Alloy |
| Features | Board Guide |
| Mating Length/Depth | 0.551" (14.00mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Number of Positions/Contacts | 4 Conductors, 6 Contacts |
| Termination | Solder |
| Shielding | Unshielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Actual Diameter | 0.142" (3.60mm) |
| Series | SJ |
| Body Material | - |
| Insulation Color | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | SJ-43 |