CUI Devices
型号:
SJ1-42516-SMT-TR
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN JACK 4COND 2.5MM SMD R/A
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.349
$1.349
10
$1.1723
$11.723
25
$1.12252
$28.063
50
$1.09763
$54.8815
100
$1.047755
$104.7755
250
$0.947986
$236.9965
500
$0.873145
$436.5725
请发送询价,我们将立即回复。

| Cable Opening | - |
| Contact Material - Plating | Gold |
| Housing Material | Polyamide (PA6T), Nylon 6T |
| Body Color | Black |
| Panel Hole Size | - |
| Current Rating (Amps) | 300 mA |
| Voltage - Rated | 16VDC |
| Gender | Female |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Two Switches |
| Signal Lines | Stereo (4 Conductor, TRRS) |
| Includes | - |
| Industry Recognized Mating Diameter | 2.50mm (0.094", 3/32", Sub Mini, Miniature) - Headphone |
| Connector Type | Phone Jack |
| Mfr | CUI Devices |
| Contact Material | Brass; Copper Alloy |
| Features | Board Guide |
| Mating Length/Depth | 0.433" (11.00mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Number of Positions/Contacts | 4 Conductors, 6 Contacts |
| Termination | Solder |
| Shielding | Unshielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Actual Diameter | 0.102" (2.60mm) |
| Series | SJ1 |
| Body Material | - |
| Insulation Color | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | SJ1-42 |