SJOOW1003-10
Remington Industries
型号:
SJOOW1003-10
描述:
PORTABLE CORD 3CON 10AWG BLK 10'
库存 : 50
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Cable Type Portable Cord
Shield Type -
Shield Material -
Jacket (Insulation) Material Chlorinated Polyethylene (CPE)
Product Status Active
Wire Gauge 10 AWG
Ratings UL Style SJOOW
Shield Coverage -
Voltage 300 V
Mfr Remington Industries
Conductor Material Copper, Bare
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, UV Resistant, Water Resistant
Spool Size -
Number of Conductors 3
Operating Temperature 90°C
Usage Portable Power Tools and Equipment
Jacket (Insulation) Thickness 0.0450" (1.143mm)
Series SJOOW
Length 10.00' (3.05m)
Conductor Insulation Ethylene Propylene Terpolymer Rubber (EPDM)
Conductor Strand 104/30
Jacket Color Black
Package Box
Jacket (Insulation) Diameter 0.580" (14.73mm)